Görme Engelliler

Okulumuzun Tarihçesi

okulokulokul

 

 

 

 

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

          Türkiye Cumhuriyeti’ nin İlk Milli Eğitim Bakanı olan İsmail Sefa ÖZLER’ in oğlu olan Özbek ÖZLER, 1932 yılında Adana’ da dünyaya geldi. 1954 yılında ABD’ de Teksas Üniversitesi’ nin İnşaat Yüksek Mühendisliği bölümünü bitirdi. Çiftçilik narenciye ve ihracat işleriyle uğraşmaktadır. Narenciye üzerine 2 ( iki) adet paketleme fabrikası mevcuttur ve halen bu işlerle meşguldür. Kendi arazileri üzerine yaptırılan okul binası 12. 12. 1991 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Okula vefat eden annesi “ Kazime Özler”in adı verilmiştir. Okulumuz daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ na devredilmiştir.

          Okulumuz Adana merkeze 37 km olup, Abdioğlu Beldesi’ ndedir. Kazime Özler İlköğretim Okulu 12. 500 m2’ lik alana sahiptir. Bu alanın 10. 900 m2’ si bahçedir. Okulun bahçe tapusu da Milli Eğitim’ e aittir. Genel olarak, okulun yıllık bakım ve onarım işlerini okulu yaptıran hayırseverler üstlenmişlerdir.

         Okulumuz ilk önce 2( iki) katlı yapılmıştır. Bu iki katta; 11 derslik, 1 salon, 2 idare odası, 1 öğretmenler odası, 1 arşiv, 1 kütüphane, 1 bilgisayar laboratuarından ibaretti. Tuvaletler okul binası içine yapılmıştır. Okul bahçesi tören alanı bölümü beton zemindir. Oyun alanı ise çim sahadır. Futbol ve basketbol oyun alanı da okulumuzda mevcuttur.

         Okulumuza 2002 yılında 8 derslik ve 1 fen bilgisi laboratuvarı içeren 3. kat ilave edilmiş; okul bahçesine tuvalet yapılmıştır. Hizmetli personel için de bahçede bir lojman yapılmıştır.

         2007 yılında okulumuzda yine bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu yıl okulumuz bahçesine 2 bölüm ilave edilmiştir. Bu bölümlerden birisi teknoloji- tasarım sınıfı; diğeri ise taşımalı olarak okulumuza gelen öğrencilere yemekhane olarak düzenlenmiştir. Okul içerisinde de bazı değişiklikler yapılmıştır. Bunlardan en önemlisi 1. kata yaptırılan “çok amaçlı salon” dur. Ayrıca fen bilgisi laboratuvarı ve bilgisayar laboratuvarı da yenilenerek 1. kata taşınmıştır.